Förtroendevald   Tomas Söreling (s) <<
Adress   Bild saknas
Co Adress  
Postadress  
Telefon bostad  
Telefon arbete  
Telefon mobil  
Fax  
E-post   tomas.soreling@hultsfred.se
Historik (Visa bara aktuella politiska uppdrag)
Nämnd Uppdrag Period
Hultsfreds Kommunala Industri AB, styrelse 2:e v ordf 2019-04-02 --
Kommunstyrelse 2:e v ordf 2019-01-01 --
Kommunstyrelsens arbetsutskott 2:e v ordf 2019-01-01 --
Oppositionsråd oppositionsråd 2019-01-01 --
Tillväxt- och näringslivsråd Ledamot 2019-01-01 --
Trafiknämnd Ledamot 2019-01-01 --
Östra Smålands Kommunalteknikförbund Ledamot 2019-01-01 --
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 --
Hultsfreds Kommunala Industri AB, styrelse Ledamot 2015-05-01 -- 2019-04-01
Kommuninvest ekonomisk förening, ombud Ersättare 2015-01-01 -- 2018-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Krisledningsnämnd Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Tillväxt- och näringslivsråd Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Trafiknämnd Ersättare 2015-01-01 -- 2018-12-31
Östra Smålands Kommunalteknikförbund Ersättare 2015-01-01 -- 2018-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2014-10-15 -- 2018-10-14
AB Hultsfreds Bostäder, styrelse Vice ordförande 2011-01-01 -- 2014-12-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, styrelse Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommuninvest ekonomisk förening, ombud Ersättare 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Krisledningsnämnd Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Tillväxt- och näringslivsråd Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Östra Smålands Kommunalteknikförbund Ersättare 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2010-11-01 -- 2014-10-14
AB Hultsfreds Bostäder, styrelse Ledamot 2008-12-15 -- 2010-12-31
Kommunfullmäktige 1:e v ordf 2008-09-29 -- 2010-10-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, styrelse Ersättare 2007-01-01 -- 2010-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 2007-01-01 -- 2010-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ersättare 2007-01-01 -- 2010-12-31
Valnämnd Ordförande 2007-01-01 -- 2010-12-31
Valberedning Ersättare 2006-11-01 -- 2010-10-31
Kommunstyrelse Ersättare 2005-02-21 -- 2006-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2002-11-01 -- 2006-10-31
Kommunstyrelse Ersättare 1999-01-01 -- 2002-12-31
Målilla Byggnadsförening upa Ombud 1999-01-01 -- 2002-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1998-11-01 -- 2002-10-31
Valberedning Ledamot 1998-11-01 -- 2002-10-31
Miljö- och hälsoskyddsnämnd Ordförande 1995-01-01 -- 1998-12-31
Målilla Byggnadsförening upa Ersättare 1995-01-01 -- 1998-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1994-11-01 -- 1998-10-31
AB Hultsfreds Bostäder, bolagsstämma Ersättare 1992-01-01 -- 1994-12-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, bolagsstämma Ersättare 1992-01-01 -- 1994-12-31
Miljö- och hälsoskyddsnämnd Vice ordförande 1992-01-01 -- 1994-12-31
Målilla Byggnadsförening upa Ersättare 1992-01-01 -- 1994-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1991-11-01 -- 1994-10-31
AB Hultsfreds Bostäder, bolagsstämma Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Central arbetsmiljökommitte Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, bolagsstämma Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Miljö- och hälsoskyddsnämnd Vice ordförande 1989-01-01 -- 1991-12-31
Miljö- och hälsoskyddsnämndens arbetsutskott Vice ordförande 1989-01-01 -- 1991-12-31
Målilla Byggnadsförening upa Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1988-11-01 -- 1991-10-31
Fritidsnämnd Ersättare 1986-01-01 -- 1988-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1985-11-01 -- 1988-10-31
 
Uppdaterad 2021-10-16 23:00:43