Förtroendevald   Christel Rüdiger Karlsson (s) <<
Adress   Bild saknas
Co Adress  
Postadress  
Telefon bostad  
Telefon arbete  
Telefon mobil  
Fax  
E-post    
Historik (Visa bara aktuella politiska uppdrag)
Nämnd Uppdrag Period
Barn- och utbildningsnämnd Ledamot 2019-01-01 --
Barn- och utbildningsnämndens arbetsutskott Ersättare 2019-01-01 --
Kommunfullmäktige Ersättare 2018-10-15 --
Kommunfullmäktige Ledamot 2016-02-17 -- 2018-10-14
Barn- och utbildningsnämnd Ledamot 2015-09-28 -- 2018-12-31
Barn- och utbildningsnämnd Ersättare 2015-01-01 -- 2015-09-28
Barn- och utbildningsnämndens arbetsutskott Ersättare 2015-01-01 -- 2018-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 2014-10-15 -- 2016-02-17
Miljö- och byggnadsnämnden Hultsfred- Vimmerby, Hultsfreds del Ledamot 2014-04-01 -- 2014-12-31
Barn- och utbildningsnämnd Ersättare 2011-01-01 -- 2014-12-31
Miljö- och byggnadsnämnd Ersättare 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 2010-11-01 -- 2014-10-14
Barn- och utbildningsnämnd Ersättare 2009-12-21 -- 2010-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 2008-05-26 -- 2010-10-31
Kommunstyrelse Ledamot 2003-01-01 -- 2006-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2002-11-01 -- 2006-10-31
Kommunstyrelse Ledamot 1999-01-01 -- 2002-12-31
Konsumentutskott Ledamot 1999-01-01 -- 2000-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 1998-11-01 -- 2002-10-31
Kommunfullmäktige Ersättare 1995-04-24 -- 1998-10-31
Kommunstyrelse Ersättare 1995-01-01 -- 1998-12-31
Konsumentutskott Ordförande 1995-01-01 -- 1998-12-31
Socialnämnd Ersättare 1992-01-01 -- 1994-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 1991-11-01 -- 1994-10-31
Socialnämnd Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 1988-11-01 -- 1991-10-31
Socialnämnd Ersättare 1986-01-01 -- 1988-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 1985-11-01 -- 1988-10-31
Socialnämnd Ersättare 1983-01-01 -- 1985-12-31
 
Uppdaterad 2021-11-26 23:01:04