Förtroendevald   Åke Bergh (m) <<
Adress   Bergstigen 3 Bild saknas
Co Adress  
Postadress   570 84 MÖRLUNDA
Telefon bostad   0495-233 64
Telefon arbete   070-582 81 48
Telefon mobil   070-582 81 48
Fax  
E-post   a.ake.bergh@gmail.com
Historik (Visa bara aktuella politiska uppdrag)
Nämnd Uppdrag Period
Hultsfreds Kommunala Industri AB, styrelse Ledamot 2019-04-02 --
AB Hultsfreds Bostäder, årsstämma Ersättare 2019-04-01 --
Kommunförbundet Kalmar län Ersättare 2019-01-01 --
Kommunförbundet Kalmar län Ersättare 2019-01-01 --
Kommuninvest ekonomisk förening, ombud Ombud 2019-01-01 --
Kommunstyrelse Ledamot 2019-01-01 --
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ledamot 2019-01-01 --
Tillväxt- och näringslivsråd Ledamot 2019-01-01 --
Valberedning Ersättare 2018-11-01 --
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 --
Hultsfreds Kommunala Industri AB, styrelse Ledamot 2015-05-01 -- 2019-04-01
AB Hultsfreds Bostäder, årsstämma Ersättare 2015-03-31 -- 2019-03-31
Hjälpmedelsnämnd Ersättare 2015-01-01 -- 2018-12-31
Kommuninvest ekonomisk förening, ombud Ombud 2015-01-01 -- 2018-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Krisledningsnämnd Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Primärkommunala nämnden i Kalmar län Ersättare 2015-01-01 -- 2018-12-31
Regionförbundet i Kalmar län styrelse Ersättare 2015-01-01 -- 2018-12-31
Tillväxt- och näringslivsråd Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Trafiknämnd Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Valnämnd Ersättare 2015-01-01 -- 2018-12-31
Östra Smålands Kommunalteknikförbund Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Valberedning Ersättare 2014-11-01 -- 2018-10-31
Kommunfullmäktige 1:e v ordf 2014-10-15 -- 2018-10-14
Valnämnd Ersättare 2013-09-30 -- 2014-12-31
Kommunfullmäktige 1:e v ordf 2012-12-17 -- 2014-10-14
Kommuninvest ekonomisk förening, ombud Ombud 2012-12-17 -- 2014-12-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, styrelse Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Krisledningsnämnd Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Primärkommunala nämnden i Kalmar län Ersättare 2011-01-01 -- 2014-12-31
Regionförbundet i Kalmar län styrelse Ersättare 2011-01-01 -- 2014-12-31
Tillväxt- och näringslivsråd Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Valberedning Ersättare 2010-11-01 -- 2014-10-31
Kommunfullmäktige 2:e v ordf 2008-10-27 -- 2010-10-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, styrelse Ersättare 2007-01-01 -- 2010-12-31
Hultsfred-Vimmerby Flygplats AB Ledamot 2007-01-01 -- 2010-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 2007-01-01 -- 2010-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ersättare 2007-01-01 -- 2010-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2006-11-01 -- 2008-11-24
Valberedning Ledamot 2006-11-01 -- 2010-10-31
Hultsfred-Vimmerby Flygplats AB Ledamot 2004-10-01 -- 2006-12-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, styrelse Ersättare 2003-01-02 -- 2006-12-31
AB Hultsfreds Bostäder, bolagsstämma Observatör 2003-01-01 -- 2006-12-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, bolagsstämma Observatör 2003-01-01 -- 2006-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 2003-01-01 -- 2006-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ersättare 2003-01-01 -- 2006-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2002-11-01 -- 2006-10-31
Valberedning Ersättare 2002-11-01 -- 2006-10-31
AB Hultsfreds Bostäder, bolagsstämma Observatör 1999-01-01 -- 2002-12-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, bolagsstämma Observatör 1999-01-01 -- 2002-12-31
Kommunstyrelse Ersättare 1999-01-01 -- 2002-12-31
Konsumentutskott Ersättare 1999-01-01 -- 2000-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1998-11-01 -- 2002-10-31
Valberedning Ledamot 1998-11-01 -- 2002-10-31
AB Hultsfreds Bostäder, bolagsstämma Ombud 1998-05-25 -- 1998-12-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, bolagsstämma Ombud 1998-05-25 -- 1998-12-31
AB Hultsfreds Bostäder, bolagsstämma Ersättare 1995-01-01 -- 1998-05-25
Hultsfreds Kommunala Industri AB, bolagsstämma Ersättare 1995-01-01 -- 1998-05-25
Kommunstyrelse Ersättare 1995-01-01 -- 1998-12-31
Kultur- och fritidsnämnd Ledamot 1995-01-01 -- 1998-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1994-11-01 -- 1998-10-31
Valberedning Ledamot 1994-11-01 -- 1998-10-31
Kommunstyrelse Ersättare 1992-01-01 -- 1994-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1991-11-01 -- 1994-10-31
Valberedning Ledamot 1991-11-01 -- 1994-10-31
Kommunstyrelse Ledamot 1989-01-01 -- 1991-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Konsumentutskott Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Personalutskott Ersättare 1989-01-01 -- 1991-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1988-11-01 -- 1991-10-31
Byggnadsnämnd Ersättare 1986-01-01 -- 1988-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 1985-11-01 -- 1988-10-31
Byggnadsnämnd Ersättare 1983-01-01 -- 1985-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 1982-11-01 -- 1985-10-31
 
Uppdaterad 2021-11-26 23:01:04