Förtroendevald   Sievert Andersson (m) <<
Adress   Sörgården Lilla Sinnerstad Bild saknas
Co Adress  
Postadress   570 84 MÖRLUNDA
Telefon bostad   0495-235 12
Telefon arbete  
Telefon mobil   070-914 58 00
Fax  
E-post   sievert @ andersson.se
Historik (Visa bara aktuella politiska uppdrag)
Nämnd Uppdrag Period
God man till lantmäteriförrättningar God man 2019-01-01 --
Valberedning Ledamot 2018-11-01 --
AB Hultsfreds Bostäder, styrelse Ledamot 2015-09-28 -- 2019-03-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2015-06-22 -- 2018-10-14
Miljö- och byggnadsnämnden Hultsfred- Vimmerby, Hultsfreds del Ledamot 2015-01-01 -- 2018-12-31
Valberedning Ledamot 2014-11-01 -- 2018-10-31
Kommunfullmäktige Ersättare 2014-10-15 -- 2015-09-28
Miljö- och byggnadsnämnden Hultsfred- Vimmerby, Hultsfreds del Ledamot 2014-04-01 -- 2014-12-31
Kommunstyrelse Ersättare 2012-06-25 -- 2014-12-31
AB Hultsfreds Bostäder, styrelse Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Miljö- och byggnadsnämnd Ledamot 2011-01-01 -- 2014-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2010-11-01 -- 2014-10-14
Valberedning Ledamot 2010-11-01 -- 2014-10-31
AB Hultsfreds Bostäder, styrelse Ledamot 2007-01-01 -- 2010-12-31
Miljö- och byggnadsnämnd Ledamot 2007-01-01 -- 2010-12-31
AB Hultsfreds Bostäder, styrelse Ledamot 2003-01-01 -- 2006-12-31
AB Hultsfreds Bostäder, styrelse Ledamot 1999-01-01 -- 2002-12-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, bolagsstämma Ersättare 1999-01-01 -- 2002-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 1998-11-01 -- 2002-10-31
Hultsfreds Kommunala Industri AB, bolagsstämma Ersättare 1998-05-25 -- 1998-12-31
AB Hultsfreds Bostäder, styrelse Ledamot 1995-01-01 -- 1998-12-31
Kommunstyrelse Ersättare 1995-01-01 -- 1998-12-31
Kommunfullmäktige Ersättare 1994-11-01 -- 1998-10-31
AB Hultsfreds Bostäder, styrelse Ledamot 1992-01-01 -- 1994-12-31
Kommunstyrelse Ersättare 1992-01-01 -- 1994-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1991-11-01 -- 1994-10-31
Näringslivsråd Ledamot 1989-01-01 -- 1991-12-31
Kommunstyrelse Ledamot 1986-01-01 -- 1988-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ledamot 1986-01-01 -- 1988-12-31
Näringslivs- och sysselsättningskommitté Ledamot 1986-01-01 -- 1988-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1985-11-01 -- 1988-10-31
Kommunstyrelse Ledamot 1983-01-01 -- 1985-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ledamot 1983-01-01 -- 1985-12-31
Näringslivs- och sysselsättningskommitté Ledamot 1983-01-01 -- 1985-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1982-11-01 -- 1985-10-31
Fritidsnämnd Ledamot 1980-01-01 -- 1982-12-31
Fritidsnämndens arbetsutskott Ledamot 1980-01-01 -- 1982-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1979-11-01 -- 1982-10-31
Fritidsnämnd Ersättare 1977-01-01 -- 1979-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 1976-11-01 -- 1979-10-31
Fritidsnämnd Ersättare 1974-01-01 -- 1976-12-31
 
Uppdaterad 2021-11-26 23:01:04